מציאת בת זוג בשנת 2019

 

חיפוש בת זוג הפך להיות בימינו אתגר לא פשוט. אתרי היכרויות רבים ורשתות חברתיות אמורים היו להפוך את התהליך לקל יותר ולאפשר לנו להגיע לאנשים שבעבר היה לנו קשה יותר להגיע אליהם כי הם לא היו בסביבה הטיבעית שלנו. אך מה שפתח אותנו לכל העולם גם מציף אותנו ומכניס גם אתגרים וקשיים לא פשוטים.

הזמינות הרבה, המהירות של האצבע על המסך של האפליקציה והכמות הגדולה של ההצעות, יצרו אצלנו כהות חושים, סינון יתר והמון שיפוטיות שכן אדם שלא עומד ברשימת הקריטריונים ממש נפסל במחי לחיצה ללא עצירה לחשוב מה באמת מוביל אותי בקבלת ההחלטות ובעשייה בחיי.

הקושי העיקרי בא לידי ביטוי באתגר ליצור אינטימיות, חיבור וחום בתרבות של מסכים שבה יש אשליה של יחד ועדכונים חיים בכל רגע אבל גם ריחוק וניכור וחוסר אותנטיות.

חווית מציאת בת זוג או למעשה חיפוש בת הזוג המתאימה, הופכת לחוויה מעיקה ומתישה. כזו שמערערת את הבטחון העצמי ואת תחושת המסוגלות. אנשים לא מצליחים להתמודד עם הטכנולוגיה והקצב ומוצאים את עצמם נכשלים במציאת בת זוג מתאימה, ובתחושת שבר שהם לא מספיק טובים ושזה "לא בשבילם" ו"משהו דפוק בהם".

זו חוויה קשה מאוד שאינה מחוברת למציאות ברוב המקרים ולרוב קשורה ביכולת שלהם לצלוח את התרבות הנוכחית.

התרבות הזו דורשת מאיתנו להציג את עצמנו בקצרה ובצורה מושכת. אדם שחשוב לו להיות אותנטי ושעולמו עשיר, מוצא עצמו מתקשה לכנס את עצמו לכמה משפטים אטרקטיביים ו"שיווקיים" וכך, גם אם הוא אדם סופר איכותי, הוא נתקע במכשול הזה ולא מצליח לעבור את המסוכה הראשונה. לאט לאט הוא מתבונן באחרים ומבין שכדי להצליח הוא צריך "לשחק את המשחק" ואז הוא מתחיל להתבונן לצדדים, להעתיק ניסוחים של אחרים, להתאים את עצמו, להתכוונן וברוב המקרים לאבד משהו ממנו, בין אם את האותנטיות ובין אם את השפע העשיר שמרכיב את האדם שהוא. כל זה כדי להתכנס לכדי משפט אטרקטיבי ומושך. משפט שיהווה דלת הכניסה שלו לדייטים.

אך רגע אחרי שהדלת הזו נפתחת, הוא מוצא את עצמו במערכת יחסים שמתחילה מחוסר אותנטיות, וממשיכה ברצון להרשים, למשוך תשומת לב, להתבלט מעל שפע הצעות וגירויים בסביבה. כל זה מביא למערכת יחסים מורכבת מאוד שכן אבני היסוד של מערכת יחסים איכותית ויציבה הם אותנטיות וקבלה, ופה הם מעורערים ממש מן הרגעים הראשונים של הקשר.

תחושה קשה של מסכות ושל מאמץ להחזיק את הדמות הזו שיצרנו, גוררת מתח וקושי גדול. תחושה שבעוד רגע יעלו עלי ויזהו שאני בעצם מתחזה. במקום שתקופת החיזור הראשונית תהיה מלאה בפרפרים והתרגשות ושמחה, היא מתמלאת במתח, חשש, מאמץ ופחד אמיתי שזה יתפורר ממש בעוד רגע מבין ידינו.

אנו חיים בעידן לא פשוט ליחסים. וזה האתגר העיקרי של זוגיות ואהבה בשנת 2019.

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן